W dniach 3 – 5 marca 2017 roku odbyły się 11 finały mistrzostw Intel Extreme Masters Katowice 2017. Była to kolejna z rzędu najdłużej działająca liga rozgrywek elektronicznych na świecie. Organizatorzy obliczyli, że Spodek w Katowicach odwiedziło ponad 100 tysięcy fanów gier komputerowych.

Redakcja PcMod.pl miała okazję być na targach i odwiedziła stoisko firmy Zotac. W tym roku było ono o wiele większe, i co najważniejsze – można było pograć w gry. Serdecznie zapraszamy do dalszej relacji.

Wygląd stoiska

Stoisko Zotaca znajdowało się zaraz za stoiskiem Intela, tuż pod sceną która transmitowała rozgrywki w finałach. Po lewej stronie widać podium, a po prawej komputery oraz gablotę.
IEM 2017 - stoisko Zotac

Chyba nie zauważyli, jak bierzemy ze sobą ich karty graficzne 🙂

A tutaj komputery do turniejów:
IEM 2017 - stoisko Zotac i komputery turniejowe

oraz sprzęt, na którym się grało (MAGNUS EN1070 PLUS):
IEM 2017 - stoisko Zotac i komputery turniejowe

Pośrodku znajdowała się autorska jednostka:
IEM 2017 - stoisko Zotac i autorska jednostka

Zagraj sobie na ZOTAC VR GO

Dużą atrakcją w tym roku była możliwość spróbowania swoich sił na sprzęcie ZOTAC VR GO. Jest to system wirtualnej rzeczywistości, mieszczący się w plecaku. Na pokładzie znajduje się procesor Intel Core i7-6700T, 16 GB pamięci operacyjnej, karta graficzna GeForce GTX 1070 8GB oraz dysk 240 GB M.2.

Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, wytwarzane ciepło wydmuchiwane jest z dala od użytkownika. Specjalne kanały wentylacyjne pokrywające plecak, chłodzą plecy, pozwalając ciału oddychać nawet podczas dłuższych sesji. Równomierny rozkład ciężaru komponentów systemu, jak również zastosowanie piankowego wypełnienia oparcia pleców oraz pasków na ramiona pozwoliło uzyskać ergonomiczny komfort.

IEM 2017 - Zotac VR GO

Zagraliśmy sobie w grę o nazwie

Co tam Zotac przytargał za sprzęt?

Osoby znające firmę Zotac wiedzą, że potrafi ona zaskakiwać w kwestii sprzętu. Tym razem producent umożliwił obejrzenie kilkunastu swoich produktów.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

IEM 2017 - ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Extreme

IEM 2017 - ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Extreme

ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition

IEM 2017 - ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition

ZOTAC GeForce GTX 1060 3GB AMP! Edition

ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC Edition

IEM 2017 - ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC Edition

ZOTAC MAGNUS EN1070 PLUS

Ten komputer to wręcz idealna jednostka do grania. Na pokładzie znajduje się procesor Intel Core i7-6700K, 16 GB pamięci RAM, karta graficzna GeForce GTX 1070 oraz dysk SSD. Ten komputer służył ekipie Zotaca do rozgrywania turniejów na stoisku.

IEM 2017 - ZOTAC MAGNUS EN1070 PLUS

ZOTAC MAGNUS EN1080 10 Year Anniversary Edition

IEM 2017 - ZOTAC MAGNUS EN1080 10 Year Anniversary Edition

ZOTAC MAGNUS EN980 Plus

ZOTAC External Graphics Dock

Na koniec taka ciekawostka. Jest to zewnętrzna stacja na karty graficzne. Komunikuje się z komputerem za pomocą złącza Thunderbolt 3. Posiada w środku 400 Watowy zasilacz oraz porty USB 3.0. Na rynku ma się pojawić w drugim kwartale 2017 roku.

Ekipa ze stoiska

Stoisko nie funkcjonowałoby bez świetnie zgranej ekipy.
IEM 2017 - Ekipa ze stoiska Zotac

To już jest koniec

Te trzy dni, które mieliśmy okazję spędzić na IEM oraz ze świetną ekipą Zotaca, będą niezapomniane. Poznaliśmy kilka nowych osób z zespołu, a także porobiliśmy sporo zdjęć. Prócz tego była okazja do świetnej zabawy na after party. Dziękujemy za możliwość bycia we wspólnym zespole.

IEM 2017 - publiczność na stoisku Zotac


Poprzedni artykułQuake Champions – uruchomiono zapisy do zamkniętej bety
Następny artykułNVIDIA GeForce GTX 1080 Ti – recenzje karty graficznej z całego świata
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments