Już za niecały miesiąc odbędzie się Intel Extreme Masters 2016, czyli jedna z największych światowych imprez e-sportu. Na terenie katowickiego Spodku będzie można zobaczyć najlepsze drużyny z całego świata, które zmierzą się w wirtualnych pojedynkach, walcząc o najbardziej prestiżowe trofeum w e-sporcie – puchar lntel Extreme Masters oraz łączną pulę nagród przekraczającą 2 mln złotych.

Intel Extreme Master - cosplay

A co będzie kolejną wielką atrakcją tego wspaniałego wydarzenia? Oczywiście osoby przebierające się za bohaterów z gier. To właśnie z myślą o nich firmy Intel, Komputronik, ASUS i ESL przygotowały konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Spotkać będzie można barwne postaci z popularnych gier takich jak League of Legends, DOTA 2, StarCraft 2 i wielu innych. Niektórzy z cosplayerów pracują nad swoimi kostiumami nawet kilka miesięcy, by w pełni odwzorować swojego ulubionego bohatera.

Intel Extreme Master - cosplay

Podstawowym warunkiem udziału w konkursie jest wcielenie się w postać z jednej z gier, które pojawią się na scenie podczas rozgrywek Intel Extreme Masters. Do wyboru zatem są League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Starcraft 2, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Strój oraz rekwizyty muszą być wykonane własnoręcznie. Autorzy 15 najlepszych strojów otrzymają bezpłatne wejściówki na Intel Extreme Masters. Oprócz nich bilety wcześniejszego wstępu dostanie również pięciu faworytów wybranych przez internautów w głosowaniu, które odbędzie się na fanpage’u ESL Polska. Spośród tej grupy, podczas IEM 2016, wybrane zostaną 3 najlepsze kreacje, których autorzy nagrodzeni zostaną nagrodami rzeczowymi:

  • 1 miejsce – Komputronik Intel Extreme Masters Challenger 2016 [S001]
  • 2 miejsce – smartfon ASUS ZenFone 2 Laser
  • 3 miejsce – mysz ASUS ROG GX860 Buzzard

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane drogą elektroniczną i należy wysyłać je na adres cosplay@staff.eslgaming.com do 20 lutego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie gfx.esl.eu/media/pl/eslplay/IEM2016_cosplay_regulamin.pdf.

Intel Extreme Master - cosplay