Intel zaprezentował Intel Compute Card, moduł obliczeniowy o wielkości karty kredytowej. Został on zaprojektowany z myślą o inteligentnych urządzeniach działających w ekosystemie Internetu rzeczy. Jego wymiary wynoszą 95x 55 mm, a grubość zaledwie 5 mm. Wewnątrz znajdują się różne procesory, łącznie z modelami Intel Core vPro siódmej generacji. Do tego dochodzą pamięć, adaptery sieci bezprzewodowych oraz elastyczne układy wejścia-wyjścia.

To wszystko pozwala producentom sprzętu na optymalizację pod kątem różnorodnych zastosowań. Dd inteligentnych lodówek czy interaktywnych kiosków, przez kamery bezpieczeństwa, po bardziej zaawansowane rozwiązania IoT. Zastosowanie Intel Compute Card pozwoli wytwórcom na zredukowanie nakładów finansowych oraz czasu związanych z projektowaniem modułów obliczeniowych. Zapewni również łatwość serwisowania i rozbudowy urządzeń.

Intel Compute Card

Intel Compute Card dostępny będzie w połowie 2017 roku w różnych konfiguracjach. Intel i partnerzy tacy jak Dell, HP, Lenovo oraz Sharp pracują już nad rozwojem innowacyjnych, inteligentnych produktów, które korzystać będą z jego konstrukcji.