Studio Platinum Games udostępniło na komputery osobiste grę Bayonetta. Tytuł ten jest znany posiadaczom konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3 i był dedykowany głównie na nie. Po ponad 7 latach studio zdecydowało się odświeżyć lekko produkcję i wydać ją na komputery PC. Gra oferuje płynne 60 klatek w rozdzielczości 4K oraz obsługę myszki i klawiatury.

Bayonetta to trzecioosobowa gra akcji, osadzona w realiach fantasy. Podczas zabawy wcielamy się zaś w postać tytułowej wiedźmy, która walczy z siłami Nieba. Postać walczy za pomocą pistoletów, katany i bicza. Posiada również zdolność spowalniania czasu tzw. “Witch Time”, która pomaga jej w walce. Gra posiada ciekawą fabułę oraz efektowny system walki.

Bohaterka to ostatnia ocalała ze pradawnego klanu wiedźm, strzegącego równowagi pomiędzy światłem, mrokiem i chaosem. Bayonetta – pogrzebana, aby chronić siebie i znany nam świat – zostaje odnaleziona i ożywiona po 500 latach, co wywołuje serię wydarzeń o katastrofalnych następstwach. Rzucona w sam środek walki, posiadając tylko jedną wskazówkę co do swojej przeszłości, Bayonetta musi poznać prawdę i walczyć o przyszłość świata. Podczas wyprawy będzie musiała się zmierzyć z niezliczonymi zastępami aniołów i potężnych przeciwników.


Poprzedni artykułSniper Ghost Warrior 3 na nowym zwiastunie – Niebezpieczny
Następny artykułGOG.com uruchomiło Weekly Sale Vol. 12 z 46 grami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.