Gigabyte wprowadził do sprzedaży tablet TEGRA NOTE 7. Na pokładzie znajdziemy układ nVidia Tegra 4 z 5 rdzeniowym procesorem Cortex-A15 i kartą graficzną nVidia GeForce z 72 rdzeniami CUDA, 1 GB pamięci DDR3L i 16 GB pamięci wbudowanej.

Producent zamontował -calowy wyświetlacz IPS z podświetleniem LED o rozdzielczość 1280×800 punktów, wraz 10 punktami dotyku przy użyciu technologi nVidia DirectTouch. Dla osób, które lubią rysować firma dołączyła rysik typu chisel-tip w technologii nVidia DirectStylus, który umożliwia naturalne pisanie z 3 razy większą czułością oraz dostosowaniem do trzymania w dłoni.

Bateria o pojemności 4100 mAh w połączeniu z zaawansowaną technologią oszczędzania energii pozwoli na wielogodzinne (nawet do 10h oglądania filmów HD) korzystanie z tabletu bez konieczności podłączania ładowarki sieciowej. Tablet wyposażony jest również w wyjątkową, 5-megapikselową kamerę z technologią HDR oraz głośniki stereo w obudowie typu bass reflex (pasmo przenoszenia 380-12000 Hz).

Gigabyte TEGRA NOTE 7 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego OS-a Google – Android KitKat 4.4.2 (system aktualizacji OTA gwarantowany przez NVIDIA). Tablet dostępny będzie w sieci sklepów Morele.net, w cenie w 829 złotych brutto oraz objęty 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym.