Intel Extreme Masters Chicago – kiedyś i teraz

0
65

Już w następnym tygodniu, rozpoczyna się turniej Intel Extreme Masters Chicago 2019. Będzie to w zasadzie ostatni sprawdzian dla drużyn, które w nim zagrają przed turniejem w sierpniu – StarLadder Berlin Major 2019.

Intel Extreme Masters Chicago 2018 – na koniec roku

Pod koniec 2018 roku również w amerykańskim mieście Chicago odbył się turniej z serii Intel Extreme Masters. Wtedy do Chicago zawitało aż szesnaście drużyn, natomiast w 2019 roku jest tych drużyn osiem.

Wygrana dla Astralis w 2018 roku

Rok 2018 był dla duńskiej formacji bardzo udany. W końcu podopieczni Danny’ego „Zonic’a” Sorensena wygrali wszystkie turnieje, na których byli, a także ten w Chicago, pokonując w wielkim finale gospodarzy – Team Liquid wynikiem 3:0.

Intel Extreme Masters Chicago 2019

W tym roku, turniej w Chicago będzie trochę inny, ponieważ zagra na nim tylko osiem zespołu, ale jakże ciekawych. Zdecydowanym faworytem jest drużyna – Team Liquid. Oprócz Amerykanów, jest również zespół z Finlandii – ENCE Esports, który w tym roku gra dobrze, chociaż na turnieju w Niemczech – ESL One Cologne 2019 po przegranych, dwóch meczach, odpadli z dalszej fazy.

Turniej w 2018 roku oraz w 2019 roku – pewne różnice

Na pewno do różnic pomiędzy tymi, dwoma turniejami możemy dać to, że będzie mniej drużyn. Co więcej, w Chicago nie zobaczymy takich drużyn jak np. Astralis, FaZe Clan, Natus Vincere.

Faworyt jest jeden, ale inni też mogą powalczyć o zwycięstwo

Tak jak pisałem, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju jest Team Liquid, ale inne drużyny również mogą powalczyć o zwycięstwo w turnieju Intel Extreme Masters Chicago 2019. W Chicago zagra francuski zespół Team Vitality, który pokazuje że zawodnicy są w doskonałej formie.


Poprzedni artykułTorchlight dostępne za darmo w sklepie Epic Games Store
Następny artykułProcesory Comet Lake-S na horyzoncie, czyli 10 generacja Core
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.