Astralis zmienne jest, Astralis transferowe jest

0
70
astralis
astralis

Jestem bardzo ciekawy tego, czy Astralis będzie w stanie powrócić do tak rewelacyjnej gry po przerwie wakacyjnej. To duńska formacja w latach 2018-2019 zdominowała całą, światową scenę Counter-Strike’a, nikt nie mógł jej zatrzymać, bo tam, gdzie grało Astralis, było wiadomo, że to oni wygrają kolejny turniej. A jak będzie teraz?

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę fakt, że obecna scena światowego Counter-Strike’a wyrównała się do tego stopnia, że każdy z każdym może wygrać i to było wielokrotnie potwierdzone. Astralis zapisało się już w historii Counter-Strike’a: Global Offensive, wygrywając cztery, największe turnieje rangi Major z rzędu. 

Jest rok 2020, a gdzie jest Astralis?

Wydawało się, że Duńczycy w tym roku będą tak samo dominować scenę jak w poprzednich, dwóch latach, a jednak niezupełnie. Już od lutego było widać, że Astralis nie radzi sobie tak dobrze w swojej grze, czy na turniejach, jak ich znamy. A znamy ich z tego, że wchodzą na mapę i wygrywają z rywalem. Obecnie tak nie jest, przynajmniej na razie, bo nie wiadomo, jak to będzie, gdy turnieje rozpoczną się na dobre i to w dodatku na LAN-ach.

A może to tylko Internet?

Wiele się mówi na temat tego, że w rozgrywkach online gra się zupełnie inaczej, niż na LAN-ach. Z drugiej strony, podopieczni Danny’ego “Zonica” Sørensena w Internecie tak źle nie grali. W końcu, wygrali ESL One: Road to Rio w regionie europejskim, ale jak na taką drużynę, triumfatorów Majorów to jest za mało, tym bardziej że wiemy jaka siła jest w Duńczykach i jak potrafią wygrywać mecze, w jakim stylu.

Majowe zmiany

Wszystkie zmiany, które odbyły się w Astralis można nazwać “majowymi”. Na początku Astralis podpisało kontrakt z Jakobem “JUGi’m” Hansenem. Następnie na przerwę od gry zdecydował się sam prowadzący i kapitan zespołu, Lukas “gla1ve” Rossander, a później to samo postanowił zrobić Andreas “Xyp9x” Højsleth. Trochę tych zmian było w duńskiej organizacji.

Czerwcowe zmiany w składzie

No właśnie, w lipcu również mieliśmy zmiany u Duńczyków, którzy potrzebowali natychmiast zawodnika, a był nim Marco “Snappi” Pfeiffer. Co ciekawego, duński zawodnik dostał ofertę od chińskiej organizacji TIGER, która w swoim składzie ma graczy z Mongolii.

W lipcu też transfery

Lipcowe zmiany to przede wszystkim długo wyczekiwany transfer Patricka “es3taga” Hansena, któremu kontakt z Heroic wygasł właśnie 1 lipca i od tej pory reprezentuje Astralis, ale to nie wszystko, ponieważ…

Pod koniec lipca były takie informacje, że…

Astralis jest zainteresowane Lucasem “Bubzkjim” Andersenem. Na oficjalną informacje o jego transferze nie musieliśmy czekać zbyt długo.


Poprzedni artykułDominik “fanatyk” Barkiet opuszcza drużynę Wisła All in! Games Kraków.
Następny artykułNicholas “nitr0” Cannella poza składem Team Liquid!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.