fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsySilverStone FX600 Platinum - mocny zasilacz Flex ATX

SilverStone FX600 Platinum – mocny zasilacz Flex ATX

SilverStone wprowadziło do swojej oferty zasilacz: FX600 Platinum. Nowa jednostka została wykonana w standardzie Flex ATX. Będzie zatem świetnie pasowała do obudów w formacie mini-ITX. Do chłodzenia elementów elektronicznych wykorzystano 40 mm wentylator, zamontowany z tyłu obudowy. Generuje przy tym minimalny hałas na poziomie 20 dBA. Wymiary zasilacza wynoszą 81.5 x 40.5 x 150 mm, a jego waga to zaledwie 1.12 kg.

Okablowanie

Zasilacz SilverStone FX600 Platinum wyposażono w kilka rodzajów kabli i wtyczek, umocowanych na stałe do zasilacza. Nie jest to zatem konstrukcja modularna, ale w tych typach zasilaczy jest to normalne. Warto zaznaczyć, że producent zdecydował się na płaskie kable, pokryte specjalnym tworzywem sztucznym.

Główna linia 12V oferuje aż 50 Amperów, zatem jest w stanie udostępnić do 600 Watów mocy. Jeżeli chodzi o wtyczki, to mamy dostępne: ATX 20+4; EPS 4+4; 2 x PCI-Express 6 + 2; 4 x SATA; 2 x Molex; 4 pinowy Floppy.

Zabezpieczenia oraz certyfikacja

Zasilacz SilverStone FX600 Platinum wyposażono w certyfikat Cybenetics Platinum, który ma zagwarantować prawidłową pracę w przedziałach 89 i 91%. Zadbano także o japońskie kondensatory oraz szereg zabezpieczeń: Over Current Protection (OCP), Over Voltage Protection (OVP), Under Voltage Protection (UVP), Over Power Protection (OPP), Short Circuit Protection (SCP) i Over Temperature Protection (OTP).

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać