Sledgehammer Games oraz Activision ujawniły sporo nowych informacji o Call of Duty: WWII. Nowa odsłona zaoferuje graczom bardzo rozbudowany tryb wieloosobowy. Pojawią się bardzo dynamiczne i ciężkie starcia z wykorzystaniem ikonicznych broni i ekwipunku. Zaoferuje także szereg innowacji w ramach całego trybu, dostarczając nowe sposoby na łączenie się, współzawodniczenie i angażowanie się w ramach społeczności.

Dywizje

Jedną z ciekawszych cech trybu wieloosobowego są dywizje. Gracze wybiorą jedną z pięciu historycznych dywizji z czasów II wojny światowej. Każda z nich będzie posiadała swój unikatowych trening i dostępne umiejętności. To usprawnione podejście do trybu multiplayer daje graczom możliwość skupienia się na indywidualnym stylu rozgrywki i zdominowaniu wroga w niektórych z najbardziej znanych frontów tego największego konfliktu w dziejach.

Tryb Wojny w Call of Duty: WWII

Drugą nową funkcją jest tryb wojny. Gracze muszą pracować jako zespół, by pokonać wroga. Ten oparty o fabułę tryb wieloosobowy pozwala graczom odbyć podróż w czasie do historycznych lokacji z czasów II wojny światowej. Wojska Aliantów i Osi zderzą się w misjach z celami skupionymi wokół szturmu i ochrony strategicznych punktów.

Kwatera główna w Call of Duty: WWII

Trzecią ważną cechą jest kwatera główna. Gracze mogą współzawodniczyć, zdobywać nagrody, chwalić się swoimi osiągnięciami, jak również łączyć się z fanami i przyjaciółmi. W przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań w serii Call of Duty, Kwatera główna przeobraża doświadczenia wieloosobowe poprzez zmianę interakcji pomiędzy graczami.

Zamówienia, prywatna beta i zestawy Divisions Pack

Ruszyły już zamówienia przedpremierowe. Gwarantują one dostęp do Prywatnej Bety, dostępnej najpierw na PlayStation 4 od 25 sierpnia. Nie podano, kiedy pojawi się wersja na komputery osobiste.
Call of Duty: WWII

Osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe, otrzymają dodatkowo zestaw Divisions Pack:

  • Strzelcy z Dywizji Piechoty są zawsze w pełnej gotowości do walki dzięki nienagannie wyregulowanym karabinom i nieskazitelnej celności.
  • Korpus Ekspedycyjny dosłownie podgrzewa atmosferę za pomocą amunicji zapalającej, granatów taktycznych i strzelb.
  • Spadochroniarze z Dywizji Powietrznodesantowej przetrwają w najcięższych warunkach, byle tylko wymanewrować przeciwników za pomocą pistoletów maszynowych.
  • Bezszelestni specjaliści od rozpoznania, snajperzy z Dywizji Górskiej, atakują znienacka siejąc popłoch w szeregach wroga.
  • Żołnierze z Dywizji Pancernej to najlepiej wyposażona jednostka na polu walki, potrafiąca utrzymać pozycję za pomocą ładunków wybuchowych i lekkich karabinów maszynowych.

Call of Duty: WWII