fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyAIDA64 5.70 z obsługą interfejsu Vulkan i nowego sprzętu

AIDA64 5.70 z obsługą interfejsu Vulkan i nowego sprzętu

FinalWire ogłosiło wydanie AIDA64 5.70, narzędzia do identyfikacji komponentów sprzętowych i oprogramowania zainstalowanego w komputerze, będącego kontynuacją popularnego programu Everest. Poza mechanizmami dostarczania wielu informacji o sprzęcie i oprogramowaniu aplikacja potrafi wykonywać szereg testów podzespołów komputerowych: procesora, pamięci RAM, pamięci podręcznej, dysków twardych, napędów optycznych, kart graficznych itp.

AIDA64 5.70

AIDA64 5.70 to przede wszystkim pełna obsługa interfejsu Vulkan 1.0, który swoją premierę miał 19 lutego 2016 roku. Dodano także testy z wykorzystaniem ray-tracingu, do sprawdzania wydajności wykorzystywania zestawów instrukcji AVX, AVX2, MA, MA4 i SSE. Owe testy zostały odpowiednio zoptymalizowane, aby lepiej pokazywać wydajność procesorów AMD Bulldozer.

Pojawiła się obsługa układów Intela z rodziny Kaby Lake oraz chipsetów z serii Sunrise Point i Sunrise Point-LP. Możemy dzięki temu zrobić szybkie porównanie testów wydajnościowych oraz działania dwóch różnych układów oraz ich stabilności.

Dodano sporą bazę nowo wspierane sprzętu. Na początek wspomnijmy o kartach graficznych AMD Radeon R5 340X, Radeon R7 350X; nVIDIA GeForce 920MX, GeForce 930MX, GeForce 940MX, Quadro M6000 24GB, Tesla M4. Poprawiono wsparcie dla dysków Kingston SSDNow UV300, Samsunga CM871 i Samsunga PM871, a także procesorów AMD Zen Summit Ridge. Obecna wersja jest zgodna z kompilacjami systemu Windows 10 z gałęzi Redstone. Wprowadzono obsługę ACPI 6.1, czujników Corsair AXi i Corsair Link, a także podświetlenia RGB niektórych klawiatur i myszek (np. Logitech G13, G19/G19s i niektórych modeli Razera).

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać