Asus Spatha – mysz dla graczy z serii ROG

0

Firma Asus przedstawił nową myszkę – Asus Spatha. Gryzoń należeć będzie do rodziny Republic of Gamers i przeznaczony został dla graczy MMO. Asus zamontował na pokładzie sensor laserowy o maksymalnej rozdzielczości 8200 dpi. W trybie przewodowym osiąga on 2000 MHz częstotliwości, natomiast w bezprzewodowym aż 1000 MHz.

Do dyspozycja graczy oddano 12 programowalnych przycisków, z czego 6 z nich jest zamontowanych przy bocznym uchwycie dla kciuka. Do konfigurowania ich warto skorzystać z oprogramowania ROG Armoury, które można pobrać ze strony producenta. Sześć przycisków opiera się o przełączniki Alps a dwa podstawowe przyciski – o przełączniki Omron (wytrzymują do 20 milionów kliknięć). Sama mysz pozwala na zapisanie do pięciu własnych profili.

Asus Spatha

Mysz Spatha posiada wymiary 137 x 89 x 45 mm, wagę 175 gramów oraz przyspieszenie 30G. Całość została wykonana ze stopów magnezu i posiada podświetlane elementy: logo ROG (Static, Breathing, Color Cycling, Trigger, Random i Battery), kółko przewijania oraz przyciski.

W zestawie producent dodał dwa kable: jeden o długości metra (gumowy) a drugi dwumetrowy (pleciony), oraz stację dokującą do ładowania myszy.

Niestety, ale nie podano daty premiery i oficjalnej ceny.