To właśnie dzisiaj startuje Hammer Time II, czyli druga edycja jednej z największych fanowskich lig w QuakeWorld. Zaledwie kilka godzin dzieli nas od pierwszych meczy, które zostaną rozegrane przez blisko 66 zawodników z całego świata, o różnych poziomach umiejętności. A to dopiero początek, gdyż turniej ma potrwać aż do końca marca.

Quake World - Bitwa

QuakeWorld został wydany w grudniu 1996 roku jako darmowa aktualizacja do wydanej niewiele wcześniej strzelanki od Id Software (obecnie Bethesda Softworks) zatytułowanej Quake I. Uważana jest ona za nie tylko jeden z pierwszych e-sportów, ale również za ojca wszystkich dzisiejszych gier z gatunku pierwszoosobowych shooterów. Wszystko to za sprawą niezwykle rewolucyjnego jak na tamte czasy silnika, który po dziś dzień wykorzystywany jest w praktycznie we wszystkich strzelankach w mniej lub bardziej zmodyfikowanej formie.

Pod względem e-sportowym QuakeWorld przeżywa stopniowy renesans od 2007 roku. Wtedy to Quake powrócił do gry wraz z ogłoszeniem turnieju Quad Damage, organizowanego w ramach QuakeCon 2007. Od tamtego czasu tytuł ten powraca na każdej edycji organizowanej przez Bethesda Softworks imprezy LANowej i nie tylko.

Quakecon - LocKtar
LocKtar otrzymujący nagrodę główną za zwycięstwo w turnieju QuakeWorld na QuakeCon 2017.

Hammer Time II to inicjatywa zapoczątkowana przez portugalskiego pro-gamera Nuno „Hammer” Henriques’a. Postanowił on zorganizować na wpół profesjonalną ligę QuakeWorld, w której uczestniczyć będą mogli gracze na różnych poziomach zaawansowania. Każdy zawodnik został przydzielony do jednej z kilku grup: Weteranów, Profesjonalistów, Zaawansowanych, Lepszych, Zwykłych, Graczy Sezonowych lub Żółtodziobów. Liga oparta jest na systemie Round Robin, w której każdy gracz będzie grał z każdym pozostałym uczestnikiem ze swojej grupy. A graczy jest sporo, gdyż aż 66 w całej lidze.

Co tydzień, każda para zawodników w ramach ligi rozegra po sześć dziesięciominutowych meczy w formacie jeden na jednego. Oznacza to, że widzów będzie czekało ogromne widowisko w postaci około 1700 meczy rozegranych w przeciągu dwóch miesięcy! Po ukończeniu wszystkich spotkań podliczona zostanie punktacja, na którą wpływ będzie miała nie tylko liczba zwycięstw każdego zawodnika, ale też różnice w fragach czy ewentualnie walkowery.

Quake World - lg

Wszelkie bieżące informacje odnośnie Hammer Time II wraz z datami meczy oraz aktualnymi statystykami zawodników można znaleźć na łamach oficjalnej strony ligi. Dla posiadaczy nowszych klientów gry, takich jak ezQuake lub FTE istnieje również możliwość obejrzenia każdego z meczy na żywo z wykorzystaniem QuakeTV.

A jeżeli Wy, Drodzy Czytelnicy, chcecie spróbować swoich sił w QuakeWorld, serdecznie zachęcamy do pobrania darmowego i kompletnego klienta gry o nazwie nQuake (oparty na ezQuake), który zawiera całą zawartość wymaganą do rozgrywek sieciowych.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments