StoreJet Cloud 110K i 210K – własna chmura od TRANSCEND

0

Firma TRANSCEND wprowadza do swojej oferty dwa nowe urządzenia NAS: StoreJet Cloud 110K i StoreJet Cloud 210K. Oba urządzenia posiadają dwurdzeniowy układ ARM Cortex-A7 o taktowaniu 1.1 GHz oraz 256 MB pamięci operacyjnej. Na tylnej znajduje się port USB 3.0, oraz przycisk kopii zapasowej, które pozwalają na łatwe skopiowanie zawartości StoreJet Cloud na urządzenie zewnętrzne. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z Apple Time Machine.

StoreJet Cloud 110K to urządzenie z jednym dyskiem twardym 4 TB, ważące 1.05 kg. Model 210K dysponuje dwoma dyskami po 4 TB każdy i pozwala na wybranie jednego z dwóch trybów działania. Tryb RAID 0 skutkuje zsumowaniem powierzchni obu dysków, przez co otrzymujemy partycję mieszczącą 8 TB informacji. Z kolei domyślnie włączony tryb RAID 1 powoduje, że na obu dyskach zapisywane są dokładnie te same dane (a więc do dyspozycji są 4 TB).

StoreJet Cloud 210K

W ramach urządzenia istnieje możliwość utworzenia kilku kont. Jedno możemy wykorzystać do gromadzenia prywatnych plików, a drugie udostępnić znajomym, by dzielić się między sobą np. ciekawymi zdjęciami w wysokiej jakości. StoreJet Cloud jest również przystosowany do pełnienia roli centrum domowej rozrywki. Posiada on certyfikat DLNA, który zapewnia bezproblemowe udostępnianie i odtwarzanie mediów na innych urządzeniach wspierających ten standard. Niech za przykład posłużą telewizory Smart TV, konsole XBOX, czy PlayStation. Oprócz tego StoreJet Cloud wspiera Chromecast, AirPlay oraz iTunes.

StoreJet Cloud 210K

Sugerowane ceny dysków TRANSCEND StoreJet Cloud 110K oraz 210K nie są jeszcze znane. Produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.