Star Citizen Alpha 2.3 z okrętem MISC Starfarer

0

Cloud Imperium Games ogłosiło wydanie Star Citizen Alpha 2.3. Star Citizen jest symulatorem handlu i walki w przestrzeni kosmicznej przeznaczonym na komputery osobiste. Będzie się składał z dwóch głównych elementów. Pierwszy z nich to świat gry typu MMO łączący elementy walki w kosmosie z perspektywy pierwszej osoby i międzygwiezdny handel (Star Citizen), a drugi – kampania jednoosobowa z dołączonym wieloosobowym trybem współpracy (Squadron 42), razem z modyfikowalnym prywatnym serwerem.

Najnowsze wydanie to dwa nowe statki. MISC Starfarer jest ogromnym transportowcem i tankowcem, dla 7 osobowej załogi. Posiada wieżyczki strzelnicze, pomieszczenie reaktora, kapsuły ratunkowe, baraki, pomieszczenie kapitana i wiele więcej. Jest to obecnie największa dostępna jednostka w grze, dostępna do kupienia za 300 dolarów.

Drugim statkiem jest natomiast Xi’An Khartu-al, należący do klasy zwiadowczej. Należy do jednostek długiego zasięgu i posiada uzbrojenie typowe dla małych jednostek bojowych. Jest dostępny w promocyjnej cenie 170 dolarów.

Cloud Imperium Games wprowadziło także do gry nowy typ reaktora. Jest to uaktualnienie obecnych akumulatorów. Nowe zasilanie będzie dostępne dla wszystkich typów okrętów klasy Avenger, Aurora, MUstang, 300, Hornet (except Super Hornet), Gladiator, Gladius, M50 i Merlin.

Akcja Star Citizen toczy się w XXX wieku, gdzie technologia pozwoliła na podbój i kolonizację kosmosu. Ludzkość spotkała na swojej drodze rozmaite obce rasy. Jednocześnie cała Ziemia i jej kolonie zostały upodobnione do kultury Cesarstwa Rzymskiego, a organizm polityczny przyjął nazwę United Earth Empire. Aby uzyskać status obywatela należy odbyć służbę wojskową lub cywilną. Można także wykupić sobie obywatelstwo za pieniądze.