Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu linii serwerowych modułów pamięci DDR3L: U-DIMM i SO-DIMM wyposażonych w pamięć o pojemności 16GB. Moduły są w pełni kompatybilne z procesorami Intel Atom Avoton/Rangeley z serii C2000 oraz platformami AMD DDR3 w wysokowydajnych systemach przetwarzania (HPC).

Nowe pamięci oparte są na układach 1Gbx8, dzięki czemu udało się uzyskać w nich tak dużą pojemność. Modele zbudowane są z chipów DRAM, zapewniających bezawaryjną pracę i wysoką wydajność oraz charakteryzują się częstotliwością pracy na poziomie 1600 MHz.

Napięcie zasilające modułów pamięci wynosi 1,35V. W porównaniu do typowych modułów DIMM DDR3 obniża to obciążenie energetyczne slotów oraz wydłuża życie baterii urządzeń przenośnych. Dodatkowo redukuje zużycie energii elektrycznej nawet o 20%. W konsekwencji moduły pamięci generują mniej ciepła i system pracuje w niższej temperaturze, co pozytywnie wpływa na jego niezawodność.

Moduły pamięci TRANSCEND DDR3L są w pełni kompatybilne ze standardami JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Ich jakość potwierdzają między innymi rozbudowane testy wykorzystujące 64-bitowe jądro oraz jedno- i wielo- rdzeniowe procesory.

Moduły marki TRANSCEND dostępne są w cenie 739 zł oraz objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Format

Model

Pojemność

Opis

U-DIMM

TS2GLK64W6Q

16GB

DDR3L 1600 U-DIMM 2Rx8

SO-DIMM

TS2GSK64W6Q

16GB

DDR3L 1600 SO-DIMM 2Rx8


Poprzedni artykułPHILIPS Ambiglow: 27-calowy monitor ze świecącą podstawą
Następny artykułwePresent WiPG-2000s – innowacyjny system projekcji bezprzewodowej z obsługą Apple AirPlay już w Polsce!
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.