Firma TRANSCEND zaprezentowała nową serię dysków SSD – MTS820 dla złącza M.2. Zostały one zrobione w najpopularniejszym formacie 2280, a do komunikacji wykorzystywany jest interfejs SATA 6 Gb/s. Przy tworzeniu konstrukcji skorzystano z modułów NAND TLC. Dysk MTS820 występuję w dwóch wersjach 120 GB oraz 240 GB. Oferują one maksymalny sekwencyjny odczyt danych 550 MB/s i zapis – 420 MB/s. Liczba operacji I/O próbki 4K wynosi 78 000 IOPS.

Transcend MTS820

Na wysoką żywotność konstrukcji składają się technologie TRIM, Garbage Collection oraz Wear-Leveling. Optymalne działanie dysku wspomaga technologia SLC caching. Polega ona na wykorzystaniu części każdej komórki NAND jako buforu działającego na zasadzie pamięci SLC. Poza polepszeniem wydajności, technologia SLC caching zwiększa również żywotność dysku.

Wersja 120 GB wytrzyma zapis przynajmniej 54 TB danych. Natomiast na modelu 240 GB da się sumarycznie zapisać co najmniej 107 TB. W celu zachowania spójności danych MTS820 wykorzystuje mechanizm korekcji błędów ECC oparty na algorytmie LDPC. Jest on zdecydowanie skuteczniejszy niż popularnie stosowany algorytm BCH.

Urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży. Gwarancja dla dysków wynosi 3 lata.


Poprzedni artykułOh…Sir! The Insult Simulator – pojedynek na finezyjne inwektywy
Następny artykułOficjalny zwiastun aktorski Call od Duty: Infinite Warfare
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.