SuperMicro wprowadziło do sprzedaży płytę główną SuperO C9Z390-CG-IW. Nowy model posiada wymiary formatu mini-ITX i obsługuje procesory Coffee Lake, Coffee Lake-S i Core 9 generacji. Na płycie zamontowano chipset Z390 i gniazdo LGA 1151. Model ten potrafi obsłużyć pamięci operacyjne DDR4 o maksymalnej pojemności do 32 GB i taktowaniu 3866+ MHz(OC).

SuperO C9Z390-CG-IW posiada wzmocnione gniazda pamięci RAM oraz gniazdo PCI-Express 3.0 x16. Dzięki temu nie powinno wyłamać przez przypadek żadnego złącza.

SuperO C9Z390-CG-IW

Jeżeli chodzi o pamięci masowe, to mamy 2 złącza M.2 (w tym obsługa Intel Optane M.2) i 4 x SATA 6 Gb/s.

Na tylnym panelu znajdziemy: PS/2, 2 x USB 3.1 Gen 2, 2 x USB 3.1 Gen1, USB Typu C, złącza HD Audio i Optical S/PDIF out, Display Port, HDMI, Intel Gigabit LAN. Natomiast w kwestii łączności bezprzewodowej WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 5.


Poprzedni artykułWinamp 5.8 udostępniony. Obsługa Windows 10 i Windows 8.1
Następny artykułIntel Core i9-9900K i Der8auer, czyli skalpowanie procesora
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.