Streacom zaprezentował nową obudowę mini-ITX – DA2. Jest to konstrukcja typu Mini Tower o wymiarach 340 x 286 x 180 (głębokość x wysokość x szerokość) milimetrów. Wykonano ją ze stopu aluminium (6063), a w tym szkielet z dobrej jakości stali. Całość waży dzięki temu zaledwie 3.9 kilograma. Obudowa jest dostępna w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym, co powinno zadowolić wiele osób.

Streacom DA2

Dwa panele boczne oraz tylni posiadają łącznie 2000 otworów, co zapewnia świetny przewiew powietrza. Góry i spód natomiast zostały wyposażone w specjalnie siatki przeciwpyłowe. Z przodu znajduje się przycisk włączenia wykonany jest ze szkła. W środku zamontowano niewielką diodę, która sygnalizuje działanie komputera. Dodatkowo producent umieścił złącze USB Typu C. Przedni panel jest w pełni wymienialny.

Streacom DA2

Najciekawsza jest konstrukcja wnętrza. Prócz podstawowego szkieletu, w środku umieszczono specjalne ruchome prowadnice. Mają one umożliwić jak najlepsze rozmieszczenie podzespołów w środku.

Streacom DA2

A skoro już mowa o podzespołach. W środku standardowo umieścimy płytę główną mini-ITX, zasilacze SFX, SFX-L oraz ATX oraz karty graficzne o maksymalnej długości 330 milimetrów. W przypadku dysków wejdzie tutaj do trzech urządzeń 3,5″ lub do ośmiu 2,5″.

Streacom DA2

Streacom DA2 będzie dostępny w cenie 189 euro, czyli około 820 złotych. Czy to dużo za takiej jakości obudowę? Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Streacom DA2


ŹRÓDŁOstreacom.com
Poprzedni artykułTekken 7 otrzymuje darmowy dodatek z okazji rocznicy
Następny artykułZEN 2 oraz Vega 7 nm ukończone – AMD potwierdza
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments