SD Association ogłosiła wprowadzenie SD 5.0, nowej specyfikacji wykorzystywanej w kartach pamięci typu SD i MicroSD. Jej głównym przeznaczeniem ma być nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Nowe oznaczenie nosi nazwę Video Speed i będzie dotyczyło kart pamięci typu SDHC i SDXC (UHS-I i UHS-II).

SD 5.0

Jak widać na powyższym rysunku, w SD 5.0 otrzymujemy pięć nowych klas: V6, V10, V30, V60 i V90. Liczba przy każdej z nich oznacza minimalną prędkość w MB/s z jaką będą zapisywane dane.

Ale po co w ogóle stosowane są klasy prędkości? Mają one ułatwić użytkownikom wybór i zakup nośnika pamięci o odpowiedniej wydajności, która pozwoli na komfortową pracę z urządzeniem. Wspomniana klasa, to minimalna prędkość, poniżej której odczyt i zapis nie powinien spaść.


Poprzedni artykułAOC wprowadza monitory biurowe z serii 75
Następny artykułAMD XConnect – standaryzacja zewnętrznych kart graficznych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.