Firma Samsung planuje obniżyć ceny dysków SSD to poziomu obecnych dysków talerzowych. Według wstępnych planów ma to nastąpić już w 2020 roku. Tym samym cena 1 TB dysk SSD kosztowałby około 230 zł, czyli około 0,24 zł za 1 GB. Okazuje się jednak, że nie obejmie to wszystkich typów złączy. Samsung chce się głównie skupić na złączach M.2, które są bezpośrednimi następcami mSATA.

ADATA Premier SP550 M.2

Przykład dysku na złączu M.2

Jednakże dzięki swojej specyfikacji oferują bardzo wysokie prędkości odczytu i zapisu danych. Dodatkowo takie dyski zajmują bardzo mało miejsca w komputerach, są lekkie oraz zużywają minimalne ilości prądu. Nie wiadomo jeszcze, jak z wytrzymałością, ale biorąc pod uwagę rozwój technologii, mogłoby to być w okolicach 1000 TB.

sprzęt, SSD,


ŹRÓDŁOgigabytedaily.blogspot.com
Poprzedni artykułPremiera kampanii Squadron 42 przesunięta na inny termin
Następny artykułTP-Link TL-PBG6700 – kompaktowy bank energii z serii Vivid
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.