Razer zaprezentował bezprzewodową myszkę dla graczy – Razer Lancehead. Gryzoń korzysta z opracowanej w laboratoriach Razera technologii AFT (Adaptive Frequency Technology). Jest to jeden z najdokładniejszych sensorów optycznych, dostępnych na rynku. Laserowy sensor optyczny 5G posiada rozdzielczość pracy 16,000 punktów na cal, szybkość śledzenia 210 cali na sekundę (IPS) i przyspieszenie 5G.

Myszka Razer Lancehead pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, co ma gwarantować brak jakichkolwiek zakłóceń. Urządzenie będzie współpracować z nadchodzącym oprogramowaniem Razer Synapse Pro (w wersji beta). Wraz z oprogramowaniem uniwersalna aplikacja konfiguracyjna. Dzięki nowej, hybrydowej funkcji przechowywania danych, pozwoli na zapis własnych ustawień bezpośrednio w zintegrowanej pamięci urządzenia, a także ich synchronizację z chmurą.

Razer Lancehead wyposażono także w mechaniczne przyciski myszy opracowane i produkowane we współpracy z firmą Omron. Przełączniki gwarantują trwałość nawet do 50 milionów kliknięć. Zostały one specjalnie zoptymalizowane do działania w grach m.in. dzięki odpowiednio dopracowanemu czasowi reakcji oraz latencji na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo, umieszczone na myszy dwa klawisze DPI pozwalają na szybkie dopasowanie rozdzielczości myszki nawet w samym środku zażartej walki.

Razer Lancehead

Razer Lancehead dostępna jest już w przedsprzedaży. Jej cena wynosi 149.99 Euro. W sklepach ma się pojawić na przełomie maja i czerwca 2017 roku.


Poprzedni artykułAMD wydaje nowe sterowniki do swoich chipsetów
Następny artykułXWVM Gameplay 2017-04-28, czyli postęp prac nad remakiem gry Star Wars: X-Wing
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.