Amerykanin Allen Golibersuch, znany w środowisku overclockerów, jako Splave otrzymał do rąk procesor Intel Core i7-7700K. Postanowił sprawdzić, jak wysokie taktowania uda mu się uzyskać z tą jednostką. Za platformę posłużyły mu płyta główna ASRock Z170 OC Formula, pamięci G.SKill i karta graficzna ASUS GeForce GTX 1080 STRIX OC. Najwyższy wynik, jaki udało mu się uzyskać wyniósł 7022,98 MHz.

Procesor Intel Core i7-7700K

Niestety, ale nie obyło się bez cięć. Trzeba było wyłączyć technologię Hyper Threading oraz dwa fizyczne rdzenie. Dodatkowo napięcie zostało zwiększone do 2V, co mogło praktycznie usmażyć całą jednostkę. Oto wyniki, jakie udało się uzyskać:

Warto nadmienić, że bez wyłączania dwóch rdzeni i HT, oraz z napięciem 1,664 V udało się uzyskać też całkiem ciekawe wyniki:


Poprzedni artykułGoodbuy 2016 sale w serwisie GOG.com z okazji świąt
Następny artykułGothic II: Dzieje Khorinis – historia Gothic 10 lat wcześniej
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.