Firma Palit zapowiedziała wprowadzenie karty graficznej GALAX GeForce GTX 1070 OC Mini. Model ten oparto na rdzeniu GP104, który posiada 1920 rdzeni CUDA, 120 jednostek teksturujących i 64 jednostki ROP. Podstawowe taktowanie wynosi 1518 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1708 MHz. Całość wspomagana jest przez 8 GB pamięci GDDR5 o przepustowości 8 Gbps i 128 bitowej szynie danych.

TDP karty GALAX GeForce GTX 1070 OC Mini wynosi 195 mm, a jej TDP to 150 Watów. Na śledziu znajdziemy złącza: DisplayPort 1.4, port HDMI 2.0b oraz dwa porty Dual Link DVI-D. Producent nie podał dokładnej daty premiery.


Poprzedni artykułGALAX GeForce GTX 1050 OC LP i GeForce GTX 1050 Ti OC LP – ciekawe modele mini-ITX
Następny artykułWyciekła lista modeli procesorów AMD Ryzen. Aż 17 modeli
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.