Strona głównaPcMod.plNewsyAMD Ryzen 5 1600 podkręcony do 4 GHz na chłodzeniu wodnym

AMD Ryzen 5 1600 podkręcony do 4 GHz na chłodzeniu wodnym

HardOCP udostępnił na YouTube film, w którym podkręcił procesor AMD Ryzen 5 1600 do wartości 4 GHz. Jako platformy użyto płyty głównej Asus CrossHair IV, pamięci Corsair Vengeance oraz karty graficznej NVIDIA GeForce GTX (najpewniej GTX 1080). Do chłodzenia procesora użyto zestawu LLC 5, a sam procesor podkręcono do wartości 1.45 V. Dzięki temu udało się uzyskać stabilne taktowanie 3.975 GHz na wszystkich 6 rdzeniach fizycznych.

Na filmie można także zobaczyć uruchomione: Handbrake, Blender oraz Unigine Heaven. Wszystkie aplikacje chodziły w jednym momencie i testowały stabilność całości. Jak zaznacza HardOCP, przekroczenie granicy 3.8 GHz w procesorze AMD Ryzen 5 1600 powoduje gwałtowny wzrost wydzielanego ciepła.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać