Firma Palit zaprezentowała kartę graficzną: Palit GeForce GTX 1650 Dual OC. Rdzeń wyposażony jest w 896 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 56 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Taktowanie rdzenia wynosi 1485 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1815 MHz.

Karta współpracuje z 4 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 8000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 128 GB/s i wydajność około 3 TFLOPSów.

Palit zamontował również własny autorski układ chłodzenia. Składa się on z dwóch mniejszych wentylatorów, które schładzają aluminiowy radiator. Jak przystało na kartę mini-ITX jej wymiary wynoszą jedynie 170 x 99 x 40 mm. Będzie można ją umieścić bez problemów w obudowie mini-ITX.

Do zarządzania kartą Palit GeForce GTX 1650 Dual OC można wykorzystać ThunderMaster lub inne oprogramowanie. Znajdziemy tutaj takie złącza, jak: 2 x DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0b. Do zasilania należy podpiąć 6-pinową wtyczkę.


ŹRÓDŁOpalit.com
Poprzedni artykułTrzy polskie drużyny zagrają w turnieju UCC Summer Slash!
Następny artykułClose to the Sun – odkryj tajemnicę gigantycznego okrętu Helios
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.