Podczas targów CES 2017 firma NVIDIA zaprezentowała pierwsze monitory dla graczy wyposażone w funkcję G-SYNC High Dynamic Range (HDR). Charakteryzują się wyższą maksymalną jasnością, lepszym kontrastem oraz szeroką gamą kolorów zbliżoną do standardu kinowego DCI-P3. Dzięki temu prezentują bardziej realistyczny obraz, który lepiej odpowiada rzeczywistości. Warto dodać, że najlepszy efekt uzyskuje się przy panelach z rozdzielczością 4K (3840 x 2160) i częstotliwością 144Hz.

Połączenie tych funkcji ze wparciem techniki HDR w takich grach jak Mass Effect Andromeda czy Shadow Warrior 2 skutkuje kolejną rewolucją w jakości obrazu, powodując podobne wrażenie jakie wywarła pierwsza generacja monitorów z zaimplementowaną funkcją G-SYNC.

Na targach CES 2017 można zobaczyć dwa modele monitorów: Asus ROG Swift PG27UQ oraz Acer Predator XB272-HDR. Oba dostępne będą w sprzedaży od drugiego kwartału tego roku.


Poprzedni artykułEVGA Z270 Stinger – ciekawa płyta mini-ITX dla procesorów Kaby Lake
Następny artykułASUS prezentuje ROG STRIX Z270I Gaming – mini-ITX dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.