Firma NVIDIA ujawniła kartę graficzną GeForce GTX 1070, która bazuje na architekturze Pascal. Model ten posiada rdzeń GP104, wykonany w technologii 16nm o oznaczeniu GP104-200-A1. Karta będzie najpewniej dysponować 2048 procesorami CUDA. Nie podano niestety taktowania rdzenia, ilości jednostek teksturujących oraz renderujących. Model ten otrzyma także 8 GB pamięci GDDR5 na 256 bitowej magistrali.

Wiemy, że ten model będzie szybszy od GeForce GTX TITAN X, a jednocześnie pobierał będzie o wiele mniej prądu. Do zasilania potrzeba będzie tak samo jednej 8-pinowej wtyczki. Sugerowana cena tej karty graficznej ma wynieść 379 dolarów. Przy okazji warto wspomnieć, że powstanie GeForce GTX 1070 Founders Edition w cenie 449 dolarów, dedykowany największym fanom zmiany zegarów. Karta ma trafić do sklepów na początku czerwca.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułNVIDIA ujawnia kartę graficzną GeForce GTX 1080
Następny artykułDOOM uruchomiony na GeForce GXT 1080 i interfejsie Vulkan
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.