NVIDIA zamierza wprowadzić na rynek kartę graficzną GeForce GTX 1650. Są to póki co przecieki i więcej informacji pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Karta może być wyposażona w rdzeń TU117. Może on zawierać od 1000 do 1200 jednostek obliczeniowych CUDA. Nie znamy niestety ilości jednostek teksturujących i renderujących. Nowy model może otrzymać 4 GB pamięci GDDR5 lub GDDR6 na 128-bitowej szynie danych

Taktowanie podstawowe rdzenia może wynieść 1485 MHz, a TDP całej karty 75 W. To wszystko, co się udało póki co uzyskać. Płytka PCB karty GeForce GTX 1650 powinna być dostępna w rozmiarach: normalnym i o niskim profilu. Jej długość nie powinna być większa, niż 177 mm.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułIEM Katowice 2019: Drugi dzień Fazy Nowych Legend – podsumowanie
Następny artykułNVIDIA GeForce GTX 1660 Ti – rdzenie Turing bez ray-tracingu
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.