MSI zaprezentowało nowy model karty graficznej GeForce GTX 1060 3 GB OCV1. Została ona oparta na rdzeniu GP106-300 i posiada niewielkie wymiary – 18.8 cm, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w zestawach mini-ITX. We wnętrzu znajdziemy 1152 rdzeni CUDA, 72 jednostki teksturujące i 48 jednostek ROP.

Rdzeń pracuje z częstotliwością 1544 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1759 MHz. Całość wspomagana jest przez 8 GB pamięci GDDR5. Producent ustali cenę MSI GeForce GTX 1060 3 GB OCV1 na 199 dolarów.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułWielki Finał pierwszego sezonu Ligi Komputronik Gaming
Następny artykułIntel prezentuje Kaby Lake – procesory siódmej generacji
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.