Razer wprowadził na polski rynek serię laptopów gamingowych – Razer Blade. Zostały one przygotowane z myślą o wymagających graczach oraz profesjonalistach, szukających mobilnych rozwiązań. Wszystkie dostępne modele laptopów Razer Blade znaleźć można na stronie internetowej https://www.x-kom.pl. Z okazji wprowadzenia marki na rynek Polski każdy z nich nabyć można w specjalnej, promocyjnej cenie.

Razer Blade

Podstawowa wersja została wyposażona w 14-calową matrycę. Do tego mamy czterordzeniowy procesor Intel Core i7 i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB GDDR5 VRAM) z obsługą VR. Całość jest wspomagana przez 16 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD o pojemności 256 GB i 512 GB. Na koniec warto wspomnieć o podświetleniu klawiatury Razer Chroma.

Razer Blade Pro

Ta linia posiada matrycę Full HD o przekątnej 17.3 cala i odświeżaniu 120 Hz. Producent umieścił we wnętrzu czterordzeniowy procesor Intel Core i7 i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB GDDR5 VRAM) z obsługą VR. Wspomagane jest to 16 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 GB, dysk SSD PCIe M.2 o pojemności 256 GB oraz 2TB pamięci HDD.

Razer Blade Stealth

Jest to bardzo kompaktowy model, wyposażony jednak w mocne podzespoły. Czterordzeniowy procesor Intel Core i7 ósmej generacji, 16 GB pamięci RAM (LPDDR3), dysk SSD o pojemności 256 lub 512 GB, matryca o wielkości 13.3 cala z obsługą dotykową.

Warto tuta wspomnieć o wbudowanym porcie Thunderbolt 3, który umożliwia podpięcie przystawki z zewnętrzną kartą graficzną. Może to być Razer Core V2, czy np. Aorus Gaming Box.