amd ryzen logo 1
amd ryzen logo 1

W sieci pojawiły się slajdy, które zapowiadają serię udanych układów Ryzen APU opartych o architekturę ZEN. Jeżeli znajdą one odzwierciedlenie w rzeczywistości tak jak procesory Ryzen to początek roku będzie bardzo ciekawy.

AMD Ryzen APU

AMD wprowadza do rodziny układów U nowego członka. Jest to Ryzen 3 2300U. Będzie to najsłabszy układ w hierarchii posiadający kartę graficzną Vega 6. Jednostka najprawdopodobniej będzie posiadała 4 rdzeni i 4 wątki, jednak takich informacji jak i wartości TDP nie poznaliśmy.

AMD Ryzen APUCiekawiej wygląda sprawa z modelami należącymi do serii G. Są to jednostki wydajniejsze niż seria U – wyższe TDP i wydajniejsza zintegrowana grafika Vega. Z informacji wynika, że na razie w planach są dwa modele Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G.

AMD Ryzen APURyzen 3 2200G ma posiadać układ graficzny Radeon RX Vega 8 i zaoferuje 4 rdzenie CPU przy TDP wynoszącym 65WRyzen 5 2400G, to chip czterordzeniowy i ośmiowątkowy, wyposażony w GPU Radeon RX Vega 11. Nowe układy mają pojawić się na rynku na początku 2018 roku.


ŹRÓDŁOvideocardz
Poprzedni artykułTryb swobodnej jazdy online w Need For Speed: Payback
Następny artykułPlextor M9Pe – szybkie dyski SSD w technologii 3D NAND dla graczy