W czasie targów Game Developer Conference 2017, firma AMD pokazała skalowanie się dwóch kart graficznych Radeon RX 480. Prezentacja została poprowadzona przez Chrisa Kingsleya oraz Raja Koduri. Za przykład posłużyła gra Sniper Elite 4, którą uruchomiono w konfiguracji pojedynczego RX 480 oraz dwóch kart spiętych w CrossFire. Ustawienia graficzne były takie same dla obu zestawów.

I tak w zestawie z jedną kartą graficzną uzyskano stabilne 30 klatek na sekundę. W przypadku dwóch kart spiętych w CrossFire liczba klatek osiągnęła liczbę 60. Jest to zatem dwukrotny wzrost liczby FPSów. Pokazuje to dobitnie możliwości architektury Polaris 10. (powyższe wideo należy przesunąć do 49 minuty)


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułMiddle-earth: Shadow of War – prezentacja rozgrywki oraz wymagań sprzętowych
Następny artykułKhronos Group ogłasza inicjatywę OpenXR, czyli otwarty standard wirtualnej rzeczywistości
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.