Firma Intel wprowadziła do swojej oferty miniaturowe chłodzenie Intel HTS1155LP, które jest przeznaczone dla miniaturowych płyt głównych. Wyglądem przypomina ono chłodzenia z laptopów, jest niskie i rozłożyste. Cooler styka się z procesorem za pomocą trzech miedzianych rurek, które są połączone z niewielkim radiatorem wykonanym z aluminium. Przewiew zapewnia niewielki wentylator.

Intel HTS1155LP jest kompatybilny tylko z podstawkami LGA 1155 i LGA 1156, oraz płytami głównymi: DH61AG i mini-ITX H6x od innych dostawców. Całość waży zaledwie 264 gramy i zalecane jest stosowanie go do procesorów o współczynniku TDP do 65 W. Wiatrak posiada obroty od 1180 do 3380 RPM. Aktualnie chłodzenie jest dostępne w Japonii oraz dla autoryzowanych producentów komputerów.


Poprzedni artykułTranscend HSD 740 – miniaturowy dysk SSD ze złączem mSATA
Następny artykułGigabyte wprowadził nowe BIOSy, które pozwalają podkręcać płyty główne z chipsetami B87 oraz H87 Express
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.