W Internecie pojawiły się ciekawe informacje odnośnie procesorów Core i9 i chipsetu Z390. Portal wccftech.com dotarł do informacji, że nowy chipset trafi do standardowej oferty dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo procesory Core i9 również znajdą się w tej samej ofercie. Jest to bardzo ciekawe posunięcie ze strony Intela, aczkolwiek ceny tych rozwiązań mogą być w Polsce astronomiczne.

Tutaj warto się zatrzymać przy samych procesorach. Aktualnie prawdopodobne są trzy nowe modele z 9 generacji:

  • Intel Core i9-9900K (8 rdzeni / 16 wątków)
  • Intel Core i7-9700K (6 rdzeni / 12 wątków)
  • Intel Core i5-9600K (6 rdzeni / 6 wątków)

Nie jest znana pełna specyfikacja tych jednostek. Core i9 mają stać się konkurencją dla najmocniejszych odmian Ryzenów, czyli Ryzen 7 2700X, które posiadają 8 rdzeni i 16 wątków. Krążą pogłoski, że AMD szykuje serię Ryzen 7 2800X o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Procesor miałby mieć 10 rdzeni / 20 wątków i taktowanie nawet 4 GHz.

Intel Core i9-9900K mógłby być ciekawym procesorem, o ile jego TDP nie będzie większe niż 120 W. Do tego trzeba pamiętać o temperaturze oraz odpowiedniej cenie. Dla Intela najlepiej by było przylutować IHS do rdzenia oraz ustalić cenę nie większą, niż 2000 zł.

Core i7-9700K będzie ciekawą propozycją dla reszty, a jego wydajność powinna być podobna do Core i7-8700K. To samo tyczy się Core i5-9600K, który będzie następcą Core i5-8600K.

Wygląda zatem, że Intel stawia teraz na więcej rdzeni, po ponad 6 latach zastoju. A Core i3 będą miały zapewne 4 fizyczne rdzenie bez żadnego HT.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułZALMAN pojawi się na targach COMPUTEX 2018
Następny artykułZOTAC Technology pojawi się na targach COMPUTEX 2018
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.