W ręce overclockera wpadł procesor Intel Core i9-7980XE. Jednostka ta posiada 18 rdzeni i 36 wątków. W celu podkręcenia zdjęto IHS, usunięto starą pastę termoprzewodzącą i nałożono nową. Została ona rozprowadzano na całej powierzchni rdzenia oraz PCB. Miało to pozwolić na lepsze rozpraszanie ciepła. Na początku uzyskano stabilne taktowanie na poziomie 5.5 GHz. I pobór mocy na poziomie 840 Watów.

Przy kolejnych próbach zwiększano napięcie oraz taktowanie. Udało się uzyskać stabilną wartość 6.1 GHz i przejść test w Cinebench R15. Do chłodzenia wykorzystano ciekły azot, a mimo to temperatura wiele razy przekraczała 0 stopni. Można się tylko domyślać, jaką temperaturę miał sam rdzeń.


ŹRÓDŁOpcgamer.com
Poprzedni artykułChłodzenia dla AMD Threadripper od Noctua
Następny artykułCall of Duty: WWII – historia bojowniczki Rousseau
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments