Gigabyte zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży karty graficznej GeForce GTX 1060 Mini ITX OC o oznaczeniu GV-N1060IXOC-6GD. Będzie ona posiadała wymiary mini-ITX, dzięki czemu zmieści się w niewielkich obudowach klasy Cube i nie tylko. Karta została oparta na rdzeniu GeForce GTX 1060 na 16nm architekturze Polaris.

GeForce GTX 1060 Mini ITX OC posiada dwa tryby pracy: OC Mode i Gaming. Taktowanie pamięci wynosi 8008 MHz, a jej ilość to aż 6 GB GDDR5, na 192 bitowej szynie danych.

Na śledziu znajdziemy złącza 2 x DVI-D, HDMI-2.0b i DisplayPort 1.4. Do zasilania potrzebna jest dodatkowa 8 pinowa wtyczka.

Producent zaprojektował także specjalny system chłodzenia, składający się z rozbudowanego radiatora, trzech ciepłowodów (2×8 mm plus 1×6 mm) oraz cichego wentylatora (poziom generowanego hałasu w trakcie obciążenia to 26,8 dB). Gigabyte nie podał oficjalnej daty premiery, ani sugerowanej ceny.


ŹRÓDŁOgigabyte.com
Poprzedni artykułW Albion Online historia jest pisana przez samych graczy
Następny artykułProcesory Intel Core 2 Duo z architekturą Conroe obchodzą 10 lat
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.