GIGABYTE Server wprowadziła udostępniła specyfikację serwerowej płyty głównej – MA10-ST0. Posiada ona na pokładzie chip Intel Atom C3958 SoC, którego TDP wynosi zaledwie 31 W. W środku znajdziemy 16 działających rdzeni o taktowaniu 2.0 GHz każdy. Wspierane one są przez 16 MB pamięci cache L2. Na plycie można zamontować do 128 GB pamięci operacyjnej DDR4-2400.

Ze złączy znajdziemy 2 x 10Gb/s SFP+, 3 x gigabitowe złącze Ethernet (jedno dedykowane do zdalnej administracji), 4 x mini-SAS. Te ostatnie złącza można bez problemu rozdzielić na 16 portów SATA 6Gb/s, dzięki odpowiednim przejściówkom. Dwa porty mini-SAS korzystają ze slotów PCIe 3.0 x8, które są używane do konfiguracji RAID lub HBA.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Game Ready Drivers 385.41 z nowościami
Następny artykułShuttle XH110G – ciekawy komputer do samodzielnego składania
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.