Gigabyte wprowadziła do swojej oferty nowy model karty graficznej GV-N950D5-2GD. Na pokładzie znajdziemy 768 rdzeni CUDA, 32 sztuki jednostek rasteryzujących (ROP) oraz 48 jednostek teksturujących. Jest to kolejny model z rdzeniem Maxwell GM206-251, który nie potrzebuje dodatkowej 6 pinowej wtyczki zasilającej, a zadowoli się tylko prądem, dostarczanym przez złącze PCI-Express.

Gigabyte GV-N950D5-2GD

A jak prezentują się zegary? W trybie gry mamy 1026 MHz bazowego taktowania, natomiast przy zwiększonym zapotrzebowaniu wynosi 1190 MHz. W trybie OC mode, bazowe taktowanie wynosi 1051 MHz, a zwiększone natomiast 1228 MHz. Jeżeli chodzi o wyjścia wideo to mamy: DVI-I, DVI-D, HDMI 2.0 i DisplayPort 2.0.

Gigabyte nie podała ceny modelu GV-N950D5-2GD, ani daty jego wprowadzenia.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułnVidia wypuszcza sterowniki GeForce Hot Fix 364.96
Następny artykułModecom MC-500-G90 GOLD – nowa jakość polskiego producenta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.