Gigabyte wprowadziło do sprzedaży płytę główną GA-F2A55M-DS2. Jest to najbardziej ekonomiczna konstrukcja w ofercie płyt głównych na chipsecie AMD A55, przeznaczona do użytku domowego i biurowego. Wyposażona jest w złącza graficzne DVI i D-SUB, technologię Ultra Durable 4 Classic, 8 portów USB 2.0, gigabitowy LAN, kodek dźwięku Realtek ALC887 oraz Dual 3D UEFI.

Gigabyte GA-F2A55M-DS2 posiada wsparcie dla procesorów AMD na socket FM2 z zintegrowaną grafiką AMD Radeon HD 7000, a także dla procesorów Athlon. Na pokładzie płyty znajdziemy 1 slot PCI-E 2.0 x16 ze wsparciem dla AMD Dual Graphics oraz Eyefinity, 1 slot PCI-E x1 oraz 1 złącze PCI. Do tego płytę wyposażono w 4 porty SATA 2 ze wsparciem dla RAID 0,1,10, 2 sloty na pamięci RAM DDR3 do 64 GB. Jej wymiary to 24.4cm x 17.4cm.


Poprzedni artykułAMD Opteron 3300 i 4300
Następny artykułTranscend JetFlash 520G
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.