Firma Crucial poszerzyła ofertę swoich dysków MX300 o 3 nowe pojemności: 275 GB, 525 GB i 1 TB. Ich cechą szczególną ma być dobry stosunek ceny do pojemności. To co pewnie zasmuci wiele osób, to zastosowanie pamięci TLC, zamiast MLC. Prócz tego dyski zostały wyposażone w kontroler Marvell 88SS1074 oraz interfejs SATA 6 Gb/s. Prędkość odczytu dla wszystkich modeli wynosi 530 MB/s.

Ale już zapis jest różny. Modele 525 GB i 1 TB posiadają szybkość transferu na poziomie 510 MB/s, natomiast 275 GB to już 500 MB/s. Na dostępność w Polsce trzeba będzie trochę poczekać. Ceny przedstawiają się następująco: 275 GB – 340 zł, model 525 GB – 640 zł, a 1 TB – 1300 zł.


ŹRÓDŁOtechreport.com
Poprzedni artykułGenesis RX85 – mechaniczna klawiatura z przełącznikami Kailh Brown
Następny artykułWestern Digital opracował technologię BiCS dla modułów TLC
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.