Rozgrywki x-kom Dell 2 versus 2 Showdown

0
74
20191130 adam lakomy emp katowice 00054 scaled
20191130 adam lakomy emp katowice 00054 scaled
Przesyt internetowymi rozgrywkami CS:GO w czasie pandemii to coś, o czym mówiło grono osób w 2020 roku. Dzień w dzień po 10, czy nawet 20 spotkań, które nie różnią się od siebie znacząco. Poznańska firma Good Game League organizowała w lipcu internetowy event “jeden na jednego”, który odniósł sukces. Idąc za tą ideą stawiają kolejny krok. Uważają, że potrzebujemy na scenie turniejów, które nieco rozluźniają widzów, a zarazem graczy. Odejdą od standardowego formatu 5×5. Czas na pojedynki “dwóch na dwóch” z polskimi gwiazdami sceny Counter-Strike: Global Offensive, przy współpracy z markami x-kom oraz Dell, które zostały sponsorami tytularnymi tego wydarzenia.

Turniej odbędzie się wyjątkowo stacjonarnie – w Warszawie, a dokładniej w strefie gracza x-kom.pl. Od początku pandemii nie mieliśmy wielu okazji do tego, aby ujrzeć zawodników rywalizujących twarzą w twarz. Stawka nie będzie mała. Pula nagród całego wydarzenia sięga 50.000zł (do podziału na osiem formacji). GG League do udziału zaprosiło 6 profesjonalnych par, natomiast dwa kolejne miejsca otrzymają drużyny z internetowych selekcji – 1 otwarte dla wszystkich oraz 1 dla kobiecej sceny na specjalne zaproszenia wręczone przez organizatorów, którzy jak widać stawiają na rozwój sceny, dając w ten sposób szansę pokazania do tej pory mniej znanym pseudonimom w grze.

-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League w praktyce

System: każdy mecz bo3 w GSL;

Mapy podczas kwalifikacji i na głównym wydarzeniu: zostaną ogłoszone wkrótce na social mediach;

Liczba zawodników: 8 par, czyli 16 zawodników.

Organizatorzy nie próżnowali na puli nagród, która sięga aż 50.000zł.

  1. miejsce – 20.000zł
  2. miejsce – 10.000zł
  3. miejsce – 6.000zł
  4. miejsce – 4.000zł

5/6. miejsce – 3.000zł

7/8. miejsce – 2.000zł

Transmisja z tego wydarzenia odbędzie się na kanale Twitch – GoodGame_League. Organizatorzy gwarantują, że 30-31.01 będzie obfitował w wiele atrakcji na miejscu z zawodnikami, ekspertami i komentatorami całego turnieju, którzy zostaną ogłoszeni nadchodzących dniach.

Oczywiście sama strefa gracza będzie dostępna tylko dla graczy i pracowników, którzy będą niezbędni do przeprowadzania całej inicjatywy. Rywalizacja odbędzie się we wszelkich standardach bezpieczeństwa i wymogów Ministerstwa Zdrowia.

“Ten pomysł siedział mi w głowie już od bardzo dawna. Proponowałem go wielu firmom, ale bezskutecznie. Udało mi się namówić Mateusza w czasie pandemii na rywalizację jeden na jednego, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Doświadczenie płynące z tej niestandardowej formuły pozwala nam jeszcze lepiej przygotować 2v2 i mamy w zanadrzu ciekawe pomysły oraz zawodników, których jak tylko ogłosimy, to powinniście się sami złapać za głowę. Dodatkowo opcja powrotu na offline… to coś czego brakowało mi i z pewnością wielu osobom w 2020 roku. Cieszę się bardzo, że po milionach maili to właśnie x-kom.pl oraz Dell zostali naszymi tytularnymi sponsorami. Współpraca z takimi markami to czyta przyjemności i na pewno ich nie zawiedziemy.” – mówi Damian “DD Esport” Dąbrowski.

“Gdy w marcu sytuacja pandemiczna stała się naszą rzeczywistością, a cykl GG League 2020 stanął pod ogromnym znakiem zapytania, od razu zabraliśmy się do pracy nad nowymi pomysłami. 2v2, podobniej jak 1v1 to tylko niektóre z nich. Nigdy nie chcieliśmy aby nasze projekty były ‘kolejnym turniejem’ i szukaliśmy własnej drogi na organizację wydarzeń. Niezmiernie cieszy mnie zaufanie, którym obdarzyły nas marki x-kom oraz Dell. Nie mogę się doczekać pojedynków na 2v2 Showdown, jestem pewny, że pary które zaprosiliśmy do udziału dostarczą nam mnóstwo emocji. Krótko mówiąc, będzie się działo!” – dodaje Mateusz Matysiak, CEO Good Game Sp. z o.o.

Więcej informacji na oficjalnej stronie GG League

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznaliśmy prawdopodobny skład x-kom AGO!
Następny artykułRozpoczyna się projekt SkillFactor. Polscy zawodnicy trenerami drużyn
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.