Cooler Master wprowadził do sprzedaży dwie nowe myszy gamingowe z serii CM Strom – Alcor i Mizar. Obie myszy są przeznaczone dla praworęcznych użytkowników i posiadają klasyczną konstrukcję, wyróżniającą się wysoką ergonomią oraz optymalnym rozmieszczeniem poszczególnych przycisków. Częstotliwość próbkowania obu konstrukcji wynosi 1000Hz/1 ms, ich wymiary to: 60.4 x 40.2 x 124.8 mm, a ich ciężar równa się 120 gramom.

Alcor

Alcor wyposażony jest w układ optyczny Avago 3090, pracujący z maksymalną rozdzielczością 4000 DPI. Do płynnego przełączania pomiędzy dostępnymi ustawieniami służą dedykowane przyciski. Ponadto mysz wykorzystuje wysokiej klasy przełączniki Omron, wyróżniające się wydłużoną żywotnością. W tylnej części obudowy Alcor znajduje się podświetlane diodą LED logo CM Storm, które za pomocą różnych kolorów informuje o aktualnym trybie pracy myszy.

Mizar

Model Mizar zbudowany jest na bazie sensora laserowego Avago 9800, który umożliwia pracę z maksymalną rozdzielczością 8200 DPI. Do zmiany rozdzielczości służą dwa przyciski znajdujące się nad rolką. Niewątpliwym plusem myszy, zapewniającym pewny uchwyt w trakcie dynamicznej rozgrywki, są gumowe wykończenia po obu stronach jej obudowy. Ponadto Mizar wyposażony jest w 128 KB wbudowanej pamięci (obsługa makr) oraz siedem w pełni programowalnych przycisków. Dedykowane oprogramowanie pozwala nam na zmienianie ustawień myszy, zapisywanie makr, czy wybór kolory podświetlenia logotypu.

Myszy CM Storm Alcor i CM Storm Mizar są dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 149 i 189 złotych. Produkty objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułAOC i227Pwhut i i2472Pwhut – dotykowe wyświetlacze IPS z kamerą HD
Następny artykułSapphire R7 265 Dual-X – rdzeń Pitcairn Pro i chłodzenie Dual-X
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.