Firma ASUS zaprezentuje już niedługo nową zewnętrzną stację na karty graficzne – XG Station Pro. Wizualnie ma to być całkowicie różne od XG Station 2, która była droga oraz ekstrawagancka.  Nowy model jest bardzo zgrabny i elegancki. Projekt powstał we współpracy z firmą In-Win, która jest znana z produkowania obudów. Wymiary stacji wynoszą 375 mm x 205 mm x 107 mm. Pozwoli to zmieścić wewnątrz karty graficzne o maksymalnej długości 311 mm.

Moc do obudowy będzie dostarczać 330 Watowy wbudowany zasilacz. W komplecie producent dołączył kabel.

ASUS XG Station Pro

Największą zaletą stacji ma być kompatybilność z laptopami, komputerami stacjonarnymi oraz minikomputerami. A to wszystko dzięki zastosowaniu portu portu Thunderbolt 3 o przepustowości 40 Gb/s.

ASUS XG Station Pro

W obudowie jest dodatkowe miejsce na dodatkowe dwa wentylatory o średnicy 120 mm. Mają one pracować w trybie półpasywnym.

ASUS XG Station Pro

Stacja ASUS XG Station Pro zostanie oficjalnie zaprezentowana na targach CES 2018. Wtedy to poznamy datę premiery oraz sugerowaną cenę.


ŹRÓDŁOcomputerbase.de
Poprzedni artykułNo Man’s Sky udoskonalone graficznie przez moddera RayRoD TV
Następny artykułHama Soundcup – L – niewielki bezprzewodowy głośnik
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.