asus tuf gaming geforce gtx 1650 super oc edition 6
asus tuf gaming geforce gtx 1650 super oc edition 6

Firma ASUS wprowadziła do oferty kartę graficzną ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650 SUPER OC Edition. Rdzeń wyposażony jest w 1280 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 80 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Karta ma dwa tryby działania, w których dobierane są różne taktowania rdzenia.

Oto one:

  • OC Mode – GPU Boost Clock: 1800 MHz, GPU Base Clock: 1530 MHz
  • Gaming Mode (Domyślny) – GPU Boost Clock: 1770 MHz, GPU Base Clock: 1530 MHz

Karta wyposażona jest w 6 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej szynie danych. Efektywne taktowanie pamięci wynosi 14000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 336 GB/s i wydajność około 5.5 TFLOPSów.

Wymiary karty wynoszą 206 x 124 x 46 mm. Pozwoli to na umieszczenie jej w obudowie typu Cougar QBX. Zamontowany jest dwuslotowy system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Znajdziemy tutaj takie złącza: HDMI 2.0, DisplayPort oraz DVI-D. Z tyłu znajduje się płytka wzmacniająca całą kartę.

Do zarządzania kartą ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650 SUPER OC Edition firma udostępnia narzędzie ASUS GPU Tweak II. Prócz tego otrzymuje takie oprogramowanie jak: XSplit Gamecaster, wtfast oraz Quantum Cloud.


ŹRÓDŁOasus.com
Poprzedni artykułASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650 SUPER – karta graficzna mini-ITX
Następny artykułPhilips 439P9H – szerokokątny monitor z ciekawymi technologiami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.