Strona głównaPcMod.plNewsyMozilla Firefox zakończy wsparcie dla systemów Windows XP i Vista

Mozilla Firefox zakończy wsparcie dla systemów Windows XP i Vista

Fundacja Mozilla poinformowała na swoim blogu, że w marcu 2017 roku zakończy się rozwój przeglądarki Firefox dla systemu Windows XP i Windows Vista. Wszyscy użytkownik przejdą automatycznie do wydania Firefox Extended Support Release (ESR). Przyczyna jest nader prosta – Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP w 2014 roku. Dla Windows Vista zostanie ono zakończone w 2017.

Systemy te przestaną już otrzymywać krytyczne poprawki bezpieczeństwa, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników. Fundacja Mozilla zaleca przejście na systemy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać