Firma Asus poinformowała, że doda kartę graficzną ASUS GeForce GTX 1060 3GB Phoenix. Model ten posiada układ graficzny GP106-300, wykonany w 16 nm procesie technologicznym FinFET. W jego wnętrzu znajduje się 1152 rdzenie CUDA, 72 jednostki teksturujące i 48 jednostek ROP.

ASUS GeForce GTX 1060 3GB Phoenix

Rdzeń pracuje w trybie normalnym na 1506 MHz. Podczas trybu Boost taktowanie wzrasta do 1708 MHz. Taktowanie pamięci GDDR5 wynosi 8000 MHz. Za chłodzenie ASUS GeForce GTX 1060 3GB Phoenix odpowiada miedziany radiator oraz jeden wentylator o średnicy 80 mm. Razem z nimi cała karta posiada długość 183 mm. Do zasilania wymagane jest podpięcie 6 pinowej wtyczki.

ASUS GeForce GTX 1060 3GB Phoenix

Na śledziu znajdziemy złącza: 2 x DisplayPort 1.4, 2 x HDMI 2.0b oraz dual-link DVI. Producent nie ujawnił jeszcze ceny i terminu wprowadzenia nowego modelu


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułStar Wars: Battlefront II – udostępniono oficjalny zwiastun i datę premiery
Następny artykułReprezentanci Blizzarda, Guerilla Games, Humble Bundle i Fig.co oraz Krzysztof Gonciarz dołączają do listy prelegentów Digital Dragons 2017 w Krakowie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments