asrock x570 phantom gaming itx tb3 1
asrock x570 phantom gaming itx tb3 1

ASRock wprowadziło do sprzedaży płytę główną ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3. Model ten został oparty na chipsecie AMD X570 z gniazdem AM4 i 10-fazową sekcją zasilania. Płyta jest w stanie obsłużyć dostępne procesory Ryzen 1000, Ryzen 2000 oraz Ryzen 3000. Do tego dochodzi wsparcie dla maksymalnie 32 GB pamięci operacyjnej DDR4 o maksymalnym taktowaniu 4355 (OC) MHz.

Warto zwrócić uwagę na chłodzenie na płycie. Przykryto tutaj całą sekcję zasilania oraz sam chipset. Jesteśmy ciekawi, jakie będą temperatury podczas obciążenia oraz podkręcania. Czy będzie wymagany dodatkowy nawiew.

Drugą nowością jest zastosowanie innego rozstawu chłodzenia, aniżeli standardowo w AMD4. Jest to spowodowane właśnie zamontowanymi radiatorami.

Na płycie ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 umieszczono wzmocniony slot PCI-Express x16, a także cztery gniazda SATA 6 Gb/s i jedno złącze M.2 x4 (z tyłu płyty). Ze złączy na tylnym panelu znajdziemy: przycisk Clr CMOS, PS/2, 2 x USB 3.0, 2 x USB 3.1, Thunderbolt 3, HDMI, DisplayPort, złącze RJ45, złącza antenowe Wi-Fi, złącza audio 8-kanałowej karty dźwiękowej (z optycznym S/PDIF).


ŹRÓDŁOasrock.com
Poprzedni artykułCooler Master SK650 – niskoprofilowa klawiatura mechaniczna
Następny artykułRadeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.3 z nowościami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.