Wygląda na to, że firma ASRock szykuje się do premiery płyt głównych z chipsetami serii 400. Będą one bezpośrednio dedykowane procesorom Intel Comet Lake-S, czyli 10 generacji. Wykorzystane zostanie tutaj gniazdo LGA 1200. Informacje te zostały wyciągnięcie z ostatniej wersji aplikacji ASRock Polychrome Sync o numerze 2.0.45.

ASRock Polychrome Sync

Na liście płyt głównych znalazło się kilka modeli mini-ITX:

  • ASRock Z490M ITX AC
  • ASRock H470M ITX AC

Wygląda więc na to, że producent po raz kolejny zamierza podbić rynek dobrymi konstrukcjami w rozmiarze 170 x 170 mm. Model Z490M ITX AC będzie bezpośrednim następcą ASRock Z390M-ITX/ac, natomiast H470M ITX AC -> ASRock H370M-ITX/ac.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułKonferencja prasowa Intel Extreme Masters Katowice 2020
Następny artykułFLASHPOINT – nowy turniej, z wielką pulą nagród!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.