powercolor radeon rx vega 56 nano 4
powercolor radeon rx vega 56 nano 4

AMD zapowiedziało kartę PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano. Ma to być nowy produkt w ofercie partnera firmy, skierowany do entuzjastów formatu mini-ITX. Nie podano niestety żadnej specyfikacji. Aczkolwiek patrząc po numeracji możemy się spodziewać takich parametrów:  3584 procesory strumieniowe, 224 jednostki teksturujące oraz 64 rasteryzujące. Do tego dojdzie jeszcze 8 GB pamięci HBM2.

Karta PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano jest zasilana przez dwie wtyczki 8- i 6-pinową. Prawdopodobnie producent zdecyduje się także na obniżenie TDP, poniżej 210 W. Jest to związane z wielkością i budową układu chłodzenia. Musi on być w stanie odprowadzić ciepło z rdzenia, przy maksymalnym obciążeniu. Wentylator posiada średnicę 80 mm.

Na śledziu karty znajdziemy takie złącza: 3 x DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0. Sugerowana cena tego modelu ma wynosić 449 dolarów. Dość sporo sobie życzą.

PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułONRUSH – zasiądź za sterami maszyny i walcz drużynowo o wygraną
Następny artykułBe quiet! System Power U9 – nowe budżetowe zasilacze
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.