Podczas wczorajszej nocnej konferencji, AMD ujawniło plany odnośnie architektur Vega, Zen i Navi. Karty graficzne, oparte o Vega będą produkowane w procesach technologicznych 14nm i 14nm+. Oznacza to, że prócz Vega 10 i jego odnóg, zobaczymy odświeżoną wersję. Być może w postaci Vega 20, jak to miało miejsce przy Polarisach.

Warto nadmienić, że odświeżone wersje mają się pojawić do 2019 roku, czyli tuż przed Navi.

AMD Vega i Navi - plany

Pojawiły się również informacje o architekturze Navi, która ma być następcą Vega. Ma się ona pojawić w okolicach 2020 roku i być wykonana w 7nm procesie technologicznym. Firma AMD ewidentnie prze do przodu, jeżeli chodzi o energooszczędność oraz TDP swoich produktów.

AMD Zen - plany

Przejdźmy teraz do architektury Zen. Zapowiedziano, że ZEN 2 zostanie wykonana w 7nm procesie technologicznym. Pojawi się albo w 2018 albo w 2019 roku. ZEN 3 natomiast będzie miał 7nm+ i ma się pojawić w 2020 roku.

AMD Ryzen - plany

Jim Anderson potwierdził, że Ryzen 3, Ryzen PRO, Ryzen Mobile i Ryzen Mobile PRO zostaną zaprezentowane w trzecim kwartale tego roku.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułIntel Core i9. Czyżby odpowiedź Niebieskich na zaczepki AMD?
Następny artykułPhantom Dust HD udostępniona w sklepie Windows 10 za darmo
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.